Miasto przyszłości – wiesz jakie będzie?
Odpowiedź zna Hyundai
Koreańska marka w ramach strategii "Postęp dla ludzkości" nie tylko tworzy ekologiczne auta, ale i pracuje nad rozwiązaniami dla przyszłej mobilności.
Witaj w 2045 r., w Mieście Przyszłości, gdzie wpływ przemysłu na stan planety został zniwelowany, a Hyundai osiągnął neutralność węglową we wszystkich swoich aktywnościach.
Przede wszystkim za sprawą pojazdów elektrycznych, mobilnych platform (PnD i MobED) oraz tzw. miejskiej mobilności powietrznej (UAM).
Samochody nadal obecne
Autonomiczne samochody Hyundaia z napędem elektrycznym nowej generacji wykorzystywane są głównie do jazdy w najbliższym otoczeniu miasta.
Nasz stosunek do motoryzacji bardzo się zmienił: nie potrzebujemy już prawa jazdy. Chętnie korzystamy z autonomicznych pojazdów mobilności osobistej.
Mobilność osobista
Popularnymi pojazdami osobistej mobilności są prywatne kapsuły. Wykorzystują one autonomiczne podwozie PnD, dzięki czemu poruszają się bezobsługowo.
Żeby dostać się na drugi koniec Miasta Przyszłości, warto podłączyć kapsułę osobistą do pojazdu Shuttle, który jest niczym komunikacja zbiorowa, bo mieści w sobie cztery PnD. Taki pojazd pozwala wygodnie pokonać większy dystans, a na ostatni odcinek można się odłączyć i kontynuować trasę prywatną kapsułą
PnD porusza też przedmioty
Samojezdna platforma PnD może być wykorzystana na wiele sposobów – w mieście przyszłości widać na każdym kroku pojazdy Service i Logistic Mobility. Ten pierwszy to np. autonomiczny transporter bagażu w hotelu, a ten drugi dostarcza paczki między magazynami. Dzięki PnD każda rzecz może być mobilna.
Popularne są też roboty MobED, które przewożą różne towary lub tablice reklamowe
Transport międzymiastowy
Auta są wygodne, ale nie tak jak statki miejskiej mobilności powietrznej (UAM). Są to wodorowe śmigłowce, które przewożą pasażerów między stacjami HUB.
W Mieście Przyszłości UAM są na tyle popularne, że mobilność powietrzna zastąpiła lądową.
Stworzone przez Hyundaia statki powietrzne, czyli transport publiczny nowej generacji, poruszają się między miastami w ciszy. Korki to przeszłość.
Zaletą pojazdów PAV (Personal Air Vehicle) jest wertykalny start i lądowanie, wystarczy do tego lądowisko na dachu HUB.
Roboty o nas dbają
Mechaniczny stróż
Robot Spot jest strażnikiem spokoju w Mieście Przyszłości – stoi na warcie oraz monitoruje otoczenie, dzięki czemu mieszkańcy czują się bezpiecznie.
Hyundai jako dostawca innowacyjnych rozwiązań mobilności sprawił, że w Mieście Przyszłości nie ma smogu, korków i wypadków, co zapewniają pełne czujników elektryczne pojazdy autonomiczne.
Miasto przyszłości – wiesz jakie będzie?
Ważne, że wie to Hyundai, jedna z najbardziej innowacyjnych i dalekowzrocznych marek na świecie.